اتوپلاستی

جراحی زیبایی گوشی

اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوشی، روشی برای تغییر شکل ظاهری گوش یا اصلاح آن و تغییر اندازه آن‌ها و بهبود موقعیت گوش‌هاست. این روش معمولا برای درمان گوش‌هایی که از سر خارج شده‌اند، به طرز نامتناسبی بزرگ هستند یا شکل طبیعی ندارند، استفاده می‌شود.

 

مشکل در ساختار ظاهری گوش معمولا به‌صورت مادرزادی وجود دارد و با رشد افراد واضح‌تر می‌شود؛ اما در بعضی موارد نیز ممکن است در تصادف یا در حین ورزش به ظاهر گوش‌ها و حالت آن‌ها آسیبی رسیده باشد. اتوپلاستی ضمن ایجاد تعادل و تناسب در فرم و اندازه گوش‌ها، شکل طبیعی‌تری به آن‌ها می‌دهد و این موضوع باعث افزایش عزت‌نفس افراد خواهد شد. این عمل را می‌توان هم برای کودکان و هم برای بزرگ‌سالان انجام داد تا گوش‌هایی زیباتر و طبیعی‌تر داشته باشند.

 

اتوپلاستی چیست ؟


گاهی زیبایی فراتر از فرم دهی لب، بینی و گونه ها می شود برخی افراد از چهره ی زیبایی برخوردارند اما ظاهر بد گوش ها حالت ناخوشایندی به چهره ی آن ها بخشیده است. وجود گوش های برجسته بسیار شایع است. بد فرم بودن گوش ها هم در خانم ها و هم در آقایان ظاهر خوبی نداشته و گاها علی الخصوص در کودکان باعث شرم و خجالت می شود.

 

گاهی این ظاهر در بزرگسالان نیز باعث ایجاد عدم اعتماد به نفس و فشار روانی خواهد شد که این ظاهر نامناسب گوش ها افراد را بر آن می دارد که به دنبال راه چاره ای برای حل آن باشند. اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش روشی ایمن و بی خطر برای اینگونه افراد است.

 

کاربرد اصلی اتوپلاستی در کودکانی است که گوش های آن ها حالت غیر طبیعی دارد و یا کسانی‌ که گوش آن ها بر اثر ضرباتی دچار شکستگی شده است. همچنین افرادی که بطور مادرزادی گوش های آویزان، مخفی و یا تاخورده دارند. اتوپلاستی برای قرینه سازی گوش هایی که دچار عدم تقارن اند، افرادی که گوش های بزرگی دارند، کسانی که گوش های آن ها با فاصله زیادی نسبت به سر قرارگرفته است و حالت برجسته و برآمده اند و یا قبلا تحت عمل جراحی گوش قرار گرفته و به نتیجه ی دلخواه نرسیده اند به کار می رود.

 

در اتوپلاستی (جراحی زیبایی گوش) تلاش می شود که حالت گوش ها به شکل طبیعی ترمیم شود که این شیوه معمولا نتایج بسیار خوبی در رفع این مشکل به جای می گذارد.

رزرو نوبت مشاوره جراحی زیبایی گوش