جای بخیه

جای بخیه بعد از عمل بلفاروپلاستی

به جا ماندن رد بخیه، یکی از معضلات افرادی است که عمل بلفاروپلاستی را انجام می دهند. این عمل یکی از عمل های جراحی است که برای بهتر کردن ظاهر پلک ها انجام می شود.

افراد به دلایل مختلف مثل افتادگی پوست پلک، پف زیر چشم یا وجود فرورفتگی و برجستگی روی پلک اقدام به انجامعمل بلفاروپلاستی می کنند.

البته ممکن است پس از انجام عمل بلفاروپلاستی جای بخیه روی پلک باقی بماند که شاید برای شما ازار دهنده باشد و دنبال راه های جلوگیری از ماندن جای بخیه باشید.

خیلی اوقات نیز مشکل به صورت حاد تری بروز پیدا می کند و فرد دچار گوشت اضافه بعد از عمل پلک می شود. به هر حال، نیازی به نگرانی ندارید چرا که راهکار های مختلفی برای از بین بردن جای بخیه بعد از عمل بلفاروپلاستی وجود دارد که در ادامه ما تک به تک آن ها را بررسی خواهیم کرد.

 

بهترین درمان جای بخیه عمل پلک

طبیعی است که هر کسی که دچار مشکل باقی ماندن جای بخیه بعد از عمل بلفاروپلاستی شده است دنبال بهترین راه درمانی باشد.

راه های مختلفی برای درمان جای بخیه بعد از عمل بلفاروپلاستی وجود دارد که از میان بهترین آن ها می توان به استفاده از کرم های ترمیم کننده پلک، استفاده از ژل ترمیم کننده و لیزر اشاره کرد.

در ادامه درباره هر یک ازاین روش ها به شما توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

 

از بین بردن جای بخیه بلفاروپلاستی با لیزر

یکی از راه های از بین بردن جای بخیه بعد از عمل بلفاروپلاستی استفاده از دستگاه لیزر است. از بین بردن جای بخیه با لیزر بسیار ساده است و جزو درمان های کوتاه مدت محسوب می شود. به راحتی می توانید جای بخیه بلفاروپلاستی را با استفاده از دستگاه لیزر از بین ببرید اما باید توجه داشته باشید که این کار می تواند موجب شود پلک شما دچار خشکی شود.

پزشک متخصص شما درباره این که آیا استفاده از لیزر برای شما مناسب است یا نه به شما توضیحاتی ارائه خواهد داد اما به طور کلی از بین بردن جای بخیه بعد از عمل بلفاروپلاستی با لیزر جزو یکی از پرطرفدار ترین و اثربخش ترین روش های از بین بردن جای بخیه است.

کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی

از دیگر روش های از بین بردن جای بخیه بعد از عمل بلفاروپلاستی استفاده از کرم های ترمیم کننده پوستی است که تاثیری شگفت اور روی پوست و ترمیم آن دارند.

شما می توانید کرم های ترمیم کننده پوستی را از داروخانه ها تهیه کنید اما به طور معمول پزشکان پس از عمل بلفاروپلاستی برای شما یکی از این کرم ها را تجویز می کنند تا روند درمان شما تسریع گردد.

استفاده از کرم ترمیم کننده سیکالفیت اون یکی از گرینه هایی است که بیشتر پزشکان روی استفاده از آن توافق نظر دارند.

ترمیم کننده های خارجی کیفیت بالاتی برای درمان جای بخیه عمل پلک دارند که قیمت بالاتری هم دارند.

اما اگر شرایط استفاده از ترمیم کننده های خارجی را ندارید میتوانید از ترمیم کننده های اورین ، سینره ، سیگل و بایو اویل نیز استفاده کنید.

 

بهترین کرم ترمیم کننده جای بخیه پلک

برند ها و کرم های بسیار متنوعی وجود دارند که می توانند به عنوان کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی مورد استفاده قرار گیرند. اما طبق آمار به دست امده لقب بهترین کرم ترمیم کننده بعد از بلفاروپلاستی به کرم ترمیم کننده اسکین ریکاور تعلق می گیرد.

از میان کرم های ترمیم کننده ایرانی نیز کرم ترمیم کننده سینره جزو برند های برتر تولید کننده است که رضایت قریب به تمام استفاده کنندگان آن را به خود جلب کرده است.

ترمیم کننده اورین نیز یکی از ترمیم کننده های ایرانی است کیفیت بالایی دارد و قابل رقایت با نمونه های خارجی است.

ترمیم کننده استراتادرم و اون نیز از بهترین ترمیم کننده های جای بخیه جراحی پلک در میان برند های خارجی هستند.

استفاده از ژل سیلیکونی در ترمیم جای بخیه جراحی پلک

سیلیکون یک ترکیب جادویی برای افزایش کلاژن سازی پوست است که موجب می شود ترمیم سلول های پوستی با سرعتی بسیار بالا تر صورت بگیرد. استفاده از ژل سیلیکونی نیز به همین علت برای از بین بردن جای بخیه بعد از عمل بلفاروپلاستی طرفداران بسیار زیادی دارد.

ضمن این که سیلیکون به هیچ عنوان از خود حالت چسبندگی ندارد و به سرعت جذب پوست می گردد و به همین علت یک انتخاب مناسب برای استفاده بعد از عمل جراحی پلک است.

 

شست و‌ شوی بعد از جراحی پلک 

خیلی افراد این سوال را در ذهن دارند که پس از جراحی پلک چگونه باید آن را شست و شو دهند. افراد تصور می کنند که مثل خیلی زخم های دیگر، جای زخم و اسکار بعد از عمل جراحی پلک نیز باید تمام مدت خشک بماند و نباید شست و شو شود.

در حالی که این تفکر درست نیست و هر روز محل جراحی باید با آب و صابون شست و شو شود. البته، به یاد داشته باشید که این عملیات بدون مالش چشم و فشار آوردن به آن باید انجام شود.

پزشک متخصص شما، دارو ها و مسکن هایی را پس از عمل بلفاروپلاستی چشم به شما تجویز می کند که حتما باید آن ها را به موقع مصرف نمایید تا دوره نقاهت کوتاه و بهبودی جای زخم شما تسریع گردد.

 

اما به جز موارد تجویز شده توسط پزشک متخصص، از مصرف دارو های آسپرین دار و ویتامین ای که موجب رقیق شدن خون می شوند و خوردن خوراکی های دارای ویتامین ای زیاد مانند ماهی قزل آلا خودداری نمایید.

دسترسی سریع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .