جراحی چشم گربه ای

جراحی چشم گربه ای یا کانتوپلاستی چیست؟

در عمل چشم گربه ای که برای تغییر حالت چشم ها و درشت تر و کشیده تر کردن آن ها انجام می شود، درجه پلک افزایش پیدا می کند و گوشه پلک در قسمت بیرون استخوان ثابت نگه داشته می شود و به این ترتیب دم ابرو ها نیز بالا نگه داشته می شوند و چشم حالتی زیبا و جذاب به خود می گیرد.

 

کاندیدای عمل چشم گربه ای یا کانتوپلاستی

اولین شرط افراد داوطلب برای انجام عمل کانتوپلاستی دارا بودن شرایط سلامت عمومی است. این عمل همراه با بیهوشی عمومی انجام می شود.

در صورتی که دارای بیماری خاصی هستید حتما باید آن را با پزشک خود مطرح نمایید.

اگر تنها عمل کانتوپلاستی مد نظر شماست، چشم های شما نباید پف و یا چین و چروک داشته باشند و در این صورت باید به طور همزمان عمل بلفاروپلاستی را نیز انجام دهید.

در چنین حالتی قیمت عمل چشم گربه ای نیز به صرفه تر خواهد شد چرا که برخی هزینه های جانبی عمل کشیدن چشم مانند بیهوشی و ازمایشات و … به طور همزمان محاسبه می شوند و نیازی نیست که یک بار دیگر در قیمت عمل چشم گربه ای محاسبه گردند.

مزایا جراحی چشم گربه ای

زیبایی چشمان افراد پس از انجام عمل چشم گربه ای چندین برابر می شود و چشم ها حالتی کشیده و جذاب پیدا می کنند. پس از عمل چشم گربه ای حالت خستگی و خماری از چشم ها ناپدید می شوند و چشم ها حالتی شاداب و سر حال پیدا می کنند که به جذابیت افراد خواهد افزود.

همچنین با انجام عمل چشم گربه ای تمامی چین و چروک ها و پف دور چشم نیز از بین می رود که بیش تر به زیبایی چشم ها کمک خواهد کرد و پس از انجام عمل کانتوپلاستی خبری از افتادگی پلک ها نخواهد بود.

البته باید بانید راه های دیگری هم برای از بین بردن چین و چروک و پوست های اضافی اطراف چشم وجود دارد که پزشک بعد از مشاوره حضوری میتواند شما را برای انجام روش های مختلف راهنمایی کند.

برای این کار ممکن است پزشک به شما بلفاروپلاستی را پیشنهاد بدهد و ممکن است از نظر پزشک برای از بین بردن چروک اطراف چشم شما این روش مناسب تر باشد .

 

انواع تکنیک بلفاروپلاستی

تکنیک های مختلفی برای انجام عمل چشم گربه ای وجود دارد که برای افراد مختلف در نظر گرفته می شود. در ادامه ما انواع کانتوپلاستی را به شما معرفی خواهیم کرد:

  • کانتوپلاستی اسیایی
    در کانتوپلاستی اسیایی هدف از بین بردن حالت خواب الودگی و خستگی در فرد است.
  • کانتوپلاستی جانبی
    در این روش کانتوپلاستی گوشه های خارجی چشم تغییر شکل پیدا می کنند و ظاهری بادامی خواهند داشت. پلک پایین افراد نیز در صورت دارا بودن افتادگی درمان می شود.
  • کانتوپلاستی اپی
    در این وش گوشه داخلی چشم تغییر داده می شود و چین و چروک آن حذف می شود.

 

روش های مختلف جراحی چشم گربه ای ( کانتوپلاستی

روش های مختلفی برای انجام عمل چشم گربه ای یا لیفت چشم ها وجود دارد. در ادامه با این روش ها اشنا خواهیم شد:

کانتوپلاستی

لترال کانتوپلاستی یا لیفت گوشه خارجی چشم

اپیکانتوپلاستی یا لیفت گوشه داخلی چشم

اکتروپیون یا رفع افتادگی پلک پایین

جمع بندی‌

عمل کانتوپلاستی یک عمل جراحی زیبایی است که به کشیده شدن و جذاب تر شدن حالت چشم ها بسیار کمک می کند.

در عین حال که این عمل بسیار پیچیده و سخت است اما در صورت مراجعه به پزشک متخصص با تجربه و حرفه ای هیچ عوارضی را در پی نخواهد داشت

دسترسی سریع

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .